Події тижня (02.03 — 08.03)

4 березня 1904 року народився фізик Георгій Антонович Гамов, який розробив теорію «Великого вибуху» як початок Всесвіту.

gamov

6 березня 1787 року народився німецький фізик-оптик Йозеф Фраунгофер. Відомий роботами в галузі фізичної та практичної оптики.

Фраунгофер

Удосконалив способи виготовлення лінз, винайшов метод визначення їх форми і сконструював машину для шліфування ахроматичних лінз, спектрометр, ахроматичний мікроскоп, окулярний мікрометр і геліометр. У 1814 році описав (незалежно від У. Волластона) темні лінії в сонячному спектрі (названі згодом фраунгоферовими лініями). Вивчав дифракцию в паралельних променях (т.зв. дифракція Фраунгофера) спочатку від однієї щілини, потім від багатьох. Застосував дифракційну решітку для дослідження спектрів.

8 березня 1976 року на територію Китаю впав найбільший з відомих кам’яних метеоритів Цзі-линь, маса якого 1774 кг.

world_Jilin_meteorite_00_01У березні 1976 року в китайській провінції Цзі-лин пройшов найбільший метеоритний кам’яний дощ в світі, який тривав 37 хвилин. Космічні тіла падали на землю зі швидкістю 12 км/сек. Потім знайшли близько сотні метеоритів, включаючи найбільший — 1.7-тонний метеорит Цзілінь (Гірін).

Добавить комментарий