Події тижня (21.09 — 27.09)

22 вересня 1791 року народився англійський фізик та хімік Майкл Фарадей.
Картинки по запросу Майкл Ð¤Ð°Ñ€Ð°Ð´ÐµÐ¹Він відкрив електромагнітну індукцію, що лежить в основі сучасного промислового виробництва електрики і багатьох його застосувань. Створив першу модель електродвигуна. Серед інших його відкриттів — перший трансформатор, закони електролізу, діамагнетизм.

24 вересня 1852 року дирижабль конструкцыъ Анры Жиффара здійснив перший політ. Різниця між датою винаходу аеростата (1783 рік) і першим польотом дирижабля пояснюється відсутністю в той час двигунів для аеростатичного літального апарату.

Похожее изображение


25 вересня 1906 року
іспанським математиком Леонардо Торрес де Кеведо в Паризької академії наук була представлена одна з перших систем радіоуправління під назвою Телекіно (El Telekino).

Картинки по запросу Леонардо Торрес де Кеведо

25 вересня 1974 року в журналі «Science» вперше приведені дані досліджень, які свідчать про те, що аерозолі сприяють руйнуванню озонового шару Землі

26 вересня 1934 року в Англії спущений на воду океанський лайнер «Queen Mary». Це був перший корабель водотоннажністю понад 75 000 тонн.

Картинки по запросу океанский лайнер «Queen Mary»

27 вересня 1905 року Альберт Ейнштейн опуліковал роботу «Чи залежить інерція тіла від енергії, що міститься в ньому?», в якій пропонувалася знаменита формула E=mc².

Добавить комментарий